Hodnocení všech zápasů posledního kola v KP

23.06.2009 18:35

 

V krajském přeboru je dobojováno. Šampionem se stali už v předstihu fotbalisté Slovácké Sparty Spytihněv, kteří však divizní brány neotevřou. Po odmítnutí postupu míří do divize Uherský Brod. Poslední kolo dalo také odpověď na otázku, kdo přebor opustí. Sestupují Vlachovice, Dolní Němčí a Zborovice.

VSETÍN – HOLEŠOV 2:0 (1:0)
Do derniéry nastoupili domácí v silně kombinované sestavě, přesto to na Holešov nakonec stačilo. Přitom úvod zápasu se hrál podle hostujících not. Hned v úvodu se Barták marně dožadoval odpískání pokutového kopu. Na druhé straně zahrozil domácí Jaroš. O poznání lépe se vedlo Kovačíkovi, který zúročil nezištnou přihrávku Cahlíka. Na druhé straně pak zlikvidoval vsetínský gólman Polomský zázračně střelu Šimíka a poté jej od pohromy zachránilo břevno. Tři body pojistil domácímu výběru Mišun, který se parádně trefil ze třiceti metrů.
Branky: 7. Kovačík, 58. Mišun. Rozhodčí: Schmid. Diváci: 50.
VSETÍN: Polomský – Šuška, Blažek, Holoubek, Herman (64. Mucha), Ptáček, Cahlík, Mišun, Kocián, Kovačík, Jaroš.
HOLEŠOV: Krejčí – Bačík, Charuza, Veselý, Barták, Šimík, Odstrčilík, Sedlařík, Ohlídal, Munster, Bejtkovský. Střídali: Slováček, Chudárek.

KATEŘINICE – MORKOVICE 0:1 (0:0)
Na šňůru osmi zápasů bez porážky domácí další korálek překvapivě nenavlékli. Stopku jim vystavily Morkovice, které přitom měly být snadným soustem. Hosté hráli uvolněně a za odvahu v útoku byli odměněni třemi body. Ty jim zajistil útočník Kroutilík, který potvrdil, že góly dávat nezapomněl.
Branka: 55. Kroutilík. Rozhodčí: Tkadlec. Diváci: 70.
KATEŘINICE: Chrástecký – Zubík, J. Kuzník, Kamas, Ondra, Sacher, Kotrla, Zetek, Kašpar, Válek, Peredarjuk.
MORKOVICE: Veselý – Bleša (77. Skácel), Slavíček, Jablunka, Vymazal, Kutňák, Hlaváček, Majda, Přecechtílek (75. Šimčík), Černý, Kroutilík.

SPYTIHNĚV – VIGANTICE 2:4 (0:2)
Celkem pět pokutových kopů nařídil v utkání rozhodčí Šťastný z Uherského Hradiště. Domácí měli tuto výhodu celkem třikrát, ale ani jednou se jim nepodařilo vstřelit z bílého puntíku gól! To hosté byli efektivnější, oba pokutové kopy s přehledem proměnili. Po zásluze si tak odvezli tři body. Domácí výběr byl totiž myšlenkami na oslavách titulu šampiona. I přes porážku v derniéře udržel první příčku před Uherským Brodem vzhledem k lepší bilanci ze vzájemných zápasů.
Branky: Vávra, Večeřa – R. Vokáč 2 (obě z penalt), Kožušník, Drda. Rozhodčí: Šťastný. ČK: Ondřej (Vigantice). Diváci: 200.
SPYTIHNĚV: Hájek – Hoferek, Křiva, Sedláček, Vávra, Brzica, Chudárek, Kraváček, Krejčí, Hubinka, Ulman. Střídali: Polášek, Večeřa, Horsák.
VIGANTICE: Blabla – Kožušník, Z. Vokáč, Ondřej, Matůš, Náměstek, Galík, Chumchal, Streit, Drda, R. Vokáč. Střídali: Bolcek, Mohyla.

VLACHOVICE – PROVODOV 4:1 (3:0)
O největší překvapení kola se postarali fotbalisté Vlachovic, kteří dokonce jeden den živili naději na záchranu v soutěži. Ta definitivně vzala za své v neděli. Konkurent z Rožnova pod Radhoštěm totiž doma uspěl a navíc Bystřice pod Hostýnem nedokázala udržet divizi. Sestupová lavina tak definitivně smetla do krajské soutěže také Vlachovice, které se rozloučily se soutěží tříbodovým ziskem.
Branky: 26., 87. Šimoník, 4. Dorůška, 14. Tomeček – 75. Slončík. Rozhodčí: Vrána. Diváci: 100.
VLACHOVICE: Škovran – Hodulík, Olejník, Tomeček, Častulík, Míča, Gabriš, Šuráň, Faldík, Dorůška, Šimoník. Střídal: Vavrys.
PROVODOV: Zámorský – Pinkas, Galandr, Švach, Malaník, Březík, Gottwald, Slončík, Gargulák, Hlavňovský, Beňo. Střídali: Hellebrand, Máčala, Holík.

CHROPYNĚ – OSTROŽSKÁ NOVÁ VES 1:1 (1:0)
V páteční předehrávce se body nakonec dělily. Za domácí mířil do černého kanonýr Bosák, jenž se stal nejlepším střelcem krajského přeboru. Dokázal tak dokonale zúročit své bohaté zkušenosti z vyšších soutěží. Za hosty vyrovnal Šálek. Ostrožská Nová Ves si tak z Chropyně odvezla bod za nerozhodný výsledek.
Branky: 11. Bosák – 48. R. Šálek. Rozhodčí: Schnurmacher. Diváci: 150.
CHROPYNĚ: Večeřa – Panáček, Zatloukal, Gajdošík, Hošek, Peřina, Buksa, Bosák, Táborský, Šindelář, Macháček. Střídali: Vávra, Hrabal, Pagáč.
OSTROŽSKÁ NOVÁ VES: Hájek – Čápek, R. Straka, Kudr, L. Pokorný, Slezák, B. Šálek, R. Šálek, M. Pokorný, Máčala, Pavlas. Střídali: A. Straka, M. Kreisl, R. Kreisl.

1. VALAŠSKÝ FC – SLUŠOVICE 2:1 (1:1)
Jedině výhra mohla domácím zajistit účast v krajském přeboru. První poločas byl hodně opatrný, oba celky totiž vycházely ze zajištěné obrany. Po půlhodině hry získal hostům vedení Vávra, jenž hlavou otevřel skóre. O devět minut později měli domácí výhodu pokutového kopu. Penaltu proměnil Melichařík. Ve druhém poločase dokázali domácí strhnout vedení na svou stranu, když do černého zamířil Michal Maléř. V Rožnově se tak bude hrát krajský přebor i v nadcházející sezoně.
Branky: 39. Melichařík z penalty, 47. M. Maléř – 30. Vávra. Rozhodčí: Mejzlík. Diváci: 150.
1. VALAŠSKÝ FC: Sypták – Bolcek, Balejík, Poledník, Bortl, Šimek, Melichařík, Žitník, J. Maléř, M. Maléř, Talpa.
SLUŠOVICE: Zmeškal – Hynčica, Polčák, Dlabač, Zbranek, Čuřík, Bednařík, M. Elšík, Vávra, Žůrek, M. Foltýn.

ZBOROVICE – UHERSKÝ BROD 0:4 (0:1)
Fotbalisté Uherského Brodu povzbuzeni zprávou, že vedení klubu kývlo na nabídku divize, si na hřišti outsidera v pohodě zastříleli. Hattrickem se blýskl hostující Drápala, který dělal domácím zadákům největší problémy. Výhru hostů pečetil z trestného kopu P. Ligas. Nováček ze Zborovic krajský přebor po roce opouští.
Branky: 22., 63., 72. Drápala, 80. Ligas. Rozhodčí: Mrázek. Diváci: 120.
ZBOROVICE: Z. Barnet – V. Švejcar, Vybíral, Šumbera, Štěpánek, Němec, R. Barnet, Šmíd, Krejčí, Bezslezina, Páník. Střídali: Vr. Švejcar, Tesař.
UHERSKÝ BROD: Ondrůšek – P. Ligas, M. David, Hroch, R. David, Josefík, Dvořák, Drápala, Lukeš, Bičan, L. Ligas. Střídali: Pokorný, Crla, Hruboš.

DOLNÍ NĚMČÍ – HLUK 2:1 (1:0)
Fotbalisté Dolního Němčí sice v derby dokázali vyhrát, po 22 letech však sestupují do krajské soutěže! O dvougólové vedení se postarala dvojice Krchňáček, Pochylý. Za hosty snižoval J. Machala. Hluk i přes porážku udržel třetí příčku v krajském přeboru.
Branky: 45. Krchňáček, 60. Pochylý – 73. J. Machala. Rozhodčí: Virčík. Diváci: 230.
DOLNÍ NĚMČÍ: Bobčík – L. Stojaspal, Ježek, Chladil, Mikulec, Polášek, Krchňáček, Pochylý, Bída, Cmol, T. Stojaspal. Střídali: Jančář, R. Kadlček.
HLUK: Fojtík – A. Machala, J. Machala, Botek, Dufka, Zalubil, Rybnikář, Jurásek, Minařík, Radoch, Horák. Střídali: Miroš, Ježek, Tinka.
Zpět