Hodnocení mládeže

Mládežnická kopaná

Mládežnickou kopanou našeho oddílu reprezentují  v soutežích okresního přeboru družstva mladších a starších žáků a dále družstvo dorostu. Oproti minulosti, kdy naše mládežnická družstva hrála v krajských soutěžích  a neměla nedostatek hráčů je nynější situace vlivem celkově menšího počtu narozených dětí a odlivem dětí k jiné formě zábavy a vyžití složitější.  Současná doba nabízí dětem nové formy zábavy a trávení volného času, bohužel většinou bez aktivního pohybu a organizovaného vedení. Dále je  i nedostatek lidí pro trpělivou práci s mládeží. Na celkový nedostatek  mladých hráčů zareagoval i OFS snížením počtu hráčů v soutěžích mladších žáků a zmenšením hřiště na polovinu plochy, aby byly oddíly družstva mladších žáků vůbec  sestavit. S tímto nedostatkem se potýkáme i v našem oddíle a tuto možnost jsme uvítali. V současné době naše tři mládežnická družstva reprezentuje celkově asi 35 mladých fotbalistů. O jejich vedení se starají  trenéři Jaroslav Bartoš, který vede mladší žáky a společně s Liborem Králíkem i starší žáky. Dorost v uplynulém roku vedli trenéři  Radovan Kunc  a  Antonín Gazda.

Mladší žáci jsou po podzimní části se ziskem 9 bodů za dvě vítězství a tři nerozhodné výsledky a skórem 22:22 na třetím místě. Stejnou příčku po podzimu obsadili i starší žáci, kteří si za pět vítězství  připsali  15 bodů při aktivním skóre 54:19. Družstvo starších žáků je z poloviny složeno z hráčů mladší kategorie, aby vůbec mohlo k utkání nastoupit.  Nejhůře dopadlo družstvo dorostu, které v průběhu podzimu ani jednou nevyhrálo a v tabulce získalo pouhý jeden bod za remízu v posledním domácím utkání s Roštínem a je na posledním místě v tabulce soutěže. Věřme, že dorostenci zlepší svůj přístup k přípravě a tím i dosažené výsledky v jarní části.

Současně zveme všechny mladé zájemce  o fotbal starší 6 let  mezi nás, k rozšíření našich řad a poskytnutí zábavy  a vyžití při nejrozšířenější  kolektivní hře u nás, kterou fotbal  je.