Celkové hodnocení mužů po podzimní části KP

Oddíl kopané – podzim 2008

Podzimní část fotbalových soutěží našich družstev začali jako první muži, kteří po vítězství v I.A třídě postoupili do krajského přeboru, což je v historii klubu největší úspěch od jeho vzniku v roce 1931.

Základ tomuto historickému vítězství byl však položen již před 20 lety, kdy začala naše mládežnická družstva hrát krajské soutěže starších a mladších žáků a později i v dorostenecké kategorii. V té době se silné ročníky kluků dokázali prosazovat i na krajské úrovni a dobrá práce tehdejších funkcionářů a trenérů s mládeží  zajistila v pozdějších letech doplňování  prvního mužstva vlastními odchovanci, kteří postupně do družstva mužů od jeho postupu v roce 1999 přicházeli. Tito vlastní hráči se tak velkou měrou zasloužili o historické  vítězství v I.A třídě a postupu do krajského přeboru.

Mužstvo vstoupilo do bojů v krajském přeboru se stejným kádrem, který si zajistil vítězství v I.A , ale pod vedením nového trenéra Ivo Síleše. Jako nováček soutěže jsme měli i nepříjemný los, neboť v úvodních kolech jsme se utkali s předními týmy loňského ročníku KP. Po dvou úvodních porážkách ze hřišť soupeřů jsme první krajský bod získali za bezbrankou remízu v domácím utkání na hody v derby s Chropyní. Poté jsme přivezli 3 body za první vítězství v soutěži ze hřiště Rožnova, které se ale již v průběhu podzimu nepodařilo zopakovat ani na domácí půdě. Za další nerozhodné výsledky jsme si do tabulky připsali už jen pouhých 5 bodů. Celkový bodový zisk za jednu výhru a šest nerozhodných výsledků po 15.kolech podzimní části KP znamenal  9 bodů při pasívním skore 10:32 a předposlední 15.příčku. Kvalitním soupeřům jsme se mohli vyrovnat jen při  maximálních a bezchybných výkonech podložených  nasazením a bojovností. Nedokázali jsme si vypracovat dostatek příležitostí ke vstřelení branky a s pouhými 10 zásahy jsme nejhorší v produktivitě KP.

Zimní příprava na jarní část soutěže pod vedením nového trenéra Radovana Kunce byla zahájena v měsíci lednu. Mužstvo se připravovalo  3 x týdně a příprava byla doplněna účastí v zimním turnaji na umělé trávě  v Chropyni, kterého se účastnilo 8 družstev. Za dvě vítězství a jednu remízu jsme získali 7 bodů a obsadili 6.místo. V kádru mužstva došlo jen k minimálním změnám. Hostování ukončil Michal Bělaška a  Václav Šuta odešel hrát do Rakouska. Naopak z HS Kroměříž přišel náš odchovanec Tomáš Kojetský  a Honza Páník. Z hostování se vrátil Honza Bezslezina a na hostování  jsme získali Tomáše Němce ze Zdounek. Cílem pro jarní část krajského přeboru je dle postavení v tabulce záchrana v soutěži, což bude úkol nelehký.