Spravedlnost nebyla slepá:Zdounky-Zborovice 1:2

09.10.2010 17:38

V 10.kole se utkali odvěcí rivalové v místním derby ze Zdounek a Zborovic.Do Zdounek se vypravilo početné množství fanoušků ze Zborovic a fotbalisté se jim to snažili vrátit na hřišti předváděnou hrou.Bohužel jsme viděli utkání velmi slabé úrovně se spoustou chyb,ztracených míčů a nepřesných přihrávek.Byl to více boj mezi šestnáctkami,byl to klasický remízový zápas,ale zkušenější hosté měli více snahy strhnout vítězství na svou stranu,což se jim nakonec povedlo.

Domácí se dostali ve 33.minutě Pospíšilem do vedení po velké chybě Vybírala v obraně,kdy nedokázal odehrát míč do autu,soupeř ho o něj připravil a přihrál před branku osamocenému spoluhráči - 1:0.Ze svého vedení se ale neradovali dlouho.Už o šest minut později utekl na pravé lajně M.Štěpánek,nacentroval před brámu domácích a V.Šuta pohodlně nikým neatakován srovnal poločasové skóre na 1:1.

Ve druhém poločase jsme opět viděli boj mezi šestnáctkami,vzruch přineslo až v 65.minutě velmi přísné vyloučení Honzy Bezsleziny,který po běžném obranném zákroku,kterých za celý zápas vidíme desítky byl k překvapení všech přítomných diváků vyloučen.Jenže hráče Zborovic tento moment nakopl k většímu výkonu a na gólmana domácích se valil jeden útok za druhým a v 80.minutě přestala být spravedlnost slepá.T.Krejčí ve skrumáži dotlačil s velkou dávkou štěstí míč do sítě domácích a strhl vedení na stranu Zborovic.Zkušenější hosté vedení dokázali už udržet do konečného hvizdu.

sestava Zborovic:                                                        Harásek